Jak zvládnout napadení fuzárií při pěstování konopí?

  • Fusarium je houba schopná způsobit značné škody na mnoha zemědělských plodinách, protože způsobuje fusariové vadnutí, což je hrozivá houbová choroba.
  • Důsledky této pohromy jsou dramatické, protože zabraňuje krmení rostliny konopí blokováním xylému, který blokuje průchod mízy, kterou se dopravuje voda a různé živiny.
  • V níže uvedeném článku vám podrobně vysvětlíme, co to fusárium je, jak zjistit jeho přítomnost v plodině, jaká preventivní opatření zavést, aby se jeho vzniku zabránilo, a jaká existují řešení, jak je odstranit.
  1. Co je to fusarium?
  2. Jak zjistit přítomnost fusária v plodině konopí?
  3. Jaká preventivní opatření by měla být zavedena, aby se zabránilo jeho výskytu?
  4. Jaká jsou nejlepší řešení pro odstranění fuzárií?

Většina zkušených pěstitelů moc dobře ví, že pěstování rostlin konopí není na mnoha úrovních snadné. V závislosti na tom, zda se to druhé odehrává uvnitř nebo venku, se v příslušných prostředích liší mnoho faktorů.

Samozřejmě je nutné mít mnoho znalostí o pěstování konopí obecně, stejně jako o různých odrůdách, abyste si mohli co nejlépe vybrat ta nejkvalitnější konopná semínka, která se chystáte koupit.

Důležité je také především to, abyste se informovali o odolnosti těchto semen konopí, čelí možným infekcím patogenními houbami, jako jsou mimo jiné fusarium, nebo dokonce potenciální útok různých druhů parazitického hmyzu.

Co je to fusarium?

Fusarium patří do kategorie vláknitých hub tzv Nectriaceae, která má ne méně než třicet patogenních druhů hub. Naštěstí všechny tyto 30 druhů ne všechny ovlivňují svět rostlin.

Špatnou stránkou věci je, že mezi všemi těmito druhy je to z Fusarium oxysporum napadá rostliny konopí na úrovni části, která je životně důležitá pro jeho výživu a přežití, což jsou kořeny implantované do země. Vzhledem k tomu, že v srdci rostlinného světa existuje určitá rovnováha, tato houba potenciálně ovlivňuje pouze některé rostliny, protože pro některé z nich může dokonce hrát prospěšnou roli.

Někteří vědečtí výzkumníci předložili teorii, že tento druh jistě pochází z jiného neškodného kmene, který je spojen s vnější vrstvou kořenů rostlin, tzv. kůra. Podle posledně jmenovaného by šlo původně o mutaci této houby, která by jí umožnila proniknout do cévní tkáně rostliny a která by tak nahradila předchozí mechanismus přežití.

Lire cet article  Odrůdy Indica nebo sativa: Co si vybrat?

Fusarium patří k nejhrozivějším patogenním druhům proti rostlině konopí. To je jistě důvod, proč některé vlády po celém světě používají tuto houbu jako léčbu proti obchodu s drogami. Jejich způsob působení je poměrně jednoduchý, všechny nelegální plodiny konopí postřikují ze vzduchu, aby je zlikvidovali.

Fusarium je jedna z těch zákeřných houbových chorob, protože vážně postihuje rostliny konopí, které pocházejí z nejkvalitnějších semenať už rostou nebo kvetou, jednoduše proto, že infekce touto hnilobou se nachází ve spodní a podzemní části půdy nebo substrátu, přesněji na dně stonku a také kořenového systému.

Jak zjistit přítomnost fusária v plodině konopí?

Fusarium je jednou z těchto patogenních hub, která způsobuje onemocnění tzv vadnutí fuzárií. Tato infekce napadá podzemní kapilární systém na úrovni kořeny a z kmenový límec rostliny konopí, které se radikálně zastaví schopnost absorbovat vodu a živiny toho druhého. Škodlivé následky se rychle projeví, protože rostliny konopí budou mít oslabený vzhled s listy, které postupně vadnou a zasychají, což povede k jejich úplné ztrátě. Sklizeň se pak stane velmi vzdáleným přeludem iluzí.

Jakmile se houba dostane do kontaktu s kůrou kořenů, fuzárium pronikne dovnitř xylému. Rostliny konopí jsou na této cévní tkáni zcela závislé, protože umožňuje zavlažování a dodávání mízy obsahující potřebnou vodu a živiny přes stonek do všech částí rostliny konopí.

Pokud konopné rostliny vypěstované z kvalitních semen nedostávají základní živiny, jako je dusík během růstu, nebo fosfor v období květu, a totéž platí o vodě, pak je třeba přiznat, že při nedostatku těchto životně důležitých zdrojů je krásná bohatá úroda velkých pupenů bohatě pokrytých vysoce kvalitními pryskyřičnými trichomy definitivně ohrožena přítomností a napadením těchto patogenních hub.

Hlavní vizuální znaky, které by vás měly upozornit na výskyt napadení fusáriem v srdci vaší vnitřní nebo venkovní kultivace, jsou: nažloutlé a uschlé listy, a výrazně zpomalený růst nebo kvetení z vašich rostlin, budete také moci pozorovat kořenová hniloba, z zastavit a dokonce hlavy. Kořeny pod povrchem půdy budou mít a červené zbarvení.

Lire cet article  Jaký substrát zvolit pro zasazení semínka konopí?

Bude nutné provést a průřez xylemem na úrovni stonku, za účelem potvrzení infekce modifikací zbarvení (tmavé) v rámci toho druhého. Budete muset věnovat zvláštní pozornost vnějšku stonků, protože pokud uvidíte a houbový růst, který má oranžovou, růžovou nebo bělavou barvu, pak budete mít jistotu, že čelíte plísňové infekci typu fusarium.

Zúčastníte se také otok stonku, které by mohly praskat a praskat tlakem vyvíjeným účinkem vyvolaným rozvojem této houby. Zároveň také uvidíte, jak se tato hniloba globálním způsobem rozšiřuje, stejně jako její nekrotické působení na hlavní stonek.

Jaká preventivní opatření by měla být zavedena, aby se zabránilo jeho výskytu?

Trvalejší účinky má výskyt houbové choroby Fusarium ve venkovním prostředí. To je docela snadné pochopit, protože jakmile je upevněn hluboko v zemi, není snadné jej rychle a trvale odstranit. Doporučujeme vám, abyste pečlivě dodržovali preventivní opatření, která vám uvádíme níže.

Pokud pěstujete rostliny konopí ve venkovním prostředí a vaše úroda byla zasažena touto houbou, pak budete muset hledat jiný pozemek se zdravou půdou, protože bude trvat mnoho let, než se tento typ plísní zcela zneutralizuje. Spóry zůstanou usazené v půdě po velmi dlouhou dobu, přičemž budou těžit z izolace a ochrany pod zemí, která jim v tomto přirozeném prostředí vytváří nebo poskytuje desetinásobný latenční efekt. To jednoznačně znamená, že vysoké riziko potenciální infekce bude v této lokalitě po mnoho let.

Pěstování konopí v květináčích vhodné velikosti je jistě jednou z nejlepších možností, která nám umožní vyhnout se riziku vzniku spor v substrátu, poté příchodu těchto plísní na stonky, listy a hlavy našich oblíbených rostlin. Pěstování v květináčích také umožňuje vyhnout se nadměrné vlhkosti v substrátu tím, že poskytuje přesné zalévání vodou a živinami.

Pokud po nešťastné epizodě ztráty úrody, plodiny pěstované ve venkovním nebo vnitřním prostředí, nakonec zjistíte, že máte určité množství postižených rostlin, budete muset okamžitě vyhodit tytéž závody zdecimovaly v recyklačním středisku dost daleko od vašeho domova. Je nutné jednat tímto způsobem, aby se zabránilo tomu, že spory budou schopny znovu vytvořit možnou kolonii hub, což by znovu vyvolalo stejnou ničivou pohromu.

Lire cet article  Pochopení hodnoty feminizovaných semen konopí

Představit prospěšné houby přímo do vaší půdy, jako např Trichoderma Harzanium nebo jiné houby mykorhizae. Tyto houby mají antagonistickou sílu, to znamená, že neutralizují škodlivé účinky patogenů. Značně tedy zlepšují mikrobiální život v půdě, což rostlinám nabízí lepší distribuci vody a živin, ale také imunitní systém odolnější vůči velkému množství pohrom.

Je velmi zajímavé zavádět tyto prospěšné houby jako prevenci, při přípravě půdy, dokážou tak spustit biologické ochranné mechanismy, které připraví přílet rostlin do nejlepších podmínek pro zbytek úrody.

Další důležitou věcí je pravidelně změřte pH vaší půdy nebo substrát, protože fusarium je houba, která silně oceňuje kyselé půdy. Nezapomeňte vždy udržovat stabilní teplotu a vhodnou úroveň vlhkosti v každé fázi růstu a kvetení. Snažte se vždy získat teplotu pod 29-30°C na úrovni substrátu.

Zvažte také zajištění a dobrá obnova vzduchu v rámci vnitřního prostoru. Mějte na paměti, že rostliny potřebují během posledních dvou týdnů kvetení méně vody, což také omezí hromadění vlhkosti. Všechny tyto malé tipy vám umožní vyhnout se mnoha příznakům a problémům.

Jaká jsou nejlepší řešení pro odstranění fuzárií?

Bohužel neexistuje žádná zázračná léčba až do dnešního dne trvale odstranit tuto houbu z našich konopných plodin. Biologická léčba dodnes není k dispozici a totéž platí pro případnou léčbu chemickými přípravky. Nejlépe tedy uděláte, když omezíte jeho vzhled tím, že do puntíku a co nejpřísněji dodržíte uplatňování těchto preventivních opatření.

Poslední velmi důležité doporučení pro vaše zdraví, nikdy nekonzumujte pupeny napadené houbovými chorobami, protože byste mohli trpět příznaky odpovídajícími vážným onemocněním dýchacích cest. Prevence je vždy lepší než léčba…

Vous avez aimé cet article ?
Partager sur Facebook
Partager sur Twitter
Partager sur Linkedin
Partager sur Pinterest

Vous allez aussi aimer ces articles