Jak léčit infekci plísní v úrodě konopí?

  • Plíseň je kryptogamní onemocnění, které se poměrně často vyskytuje v mnoha zemědělských plodinách, například při pěstování konopí, které nás zde zajímá.
  • Tato patogenní houba generuje infekci v kontaminované rostlině, která je spojena s různými charakteristickými příznaky, které se objevují v průběhu šíření.
  • V tomto článku vám vysvětlíme, co je plíseň, jak zjistit její přítomnost v našich milovaných rostlinách a také jak ji odstranit udržitelným způsobem, abychom nepřišli o úrodu.
  1. Co je to vlastně peronospora?
  2. Jaké jsou podmínky pro výskyt padlí?
  3. Jak odstraním plíseň z úrody konopí?

Jisté je, že mnoho pěstitelů s určitou zkušeností s pěstováním konopí se již setkalo problémy s houbovými chorobami, které produkují plísně, jako např plíseň, THE botrytis, padlí, THE fusarium nebo dokonce alternaria. Tyto houby napadají rostliny konopí postupně, jak se v pěstebním prostoru objevuje mnoho příznaků.

Tam prevence je zdaleka nejlepší způsob, jak se vyhnout problémům se všemi těmito jevy. Je lepší být velmi ostražitý, protože tyto pohromy mohou vést k dalším, jednoduše proto, že jakmile jsou rostliny konopí touto plísní oslabeny z hlediska jejich imunitního systému, přítomnost škodlivý hmyz může vzniknout docela snadno ve vašem vnitřním nebo venkovním pěstebním prostoru.

I když jde o infekci plíseň není nejhrozivější pro pěstování konopí, je nejlepší chránit a uchovávat každou rostlinu jako celek, protože tyto plísně napadají každou část rostliny krok za krokem.

Například listy mohou být snadno ovlivněny, což postupně změní proces fotosyntézy a zkomplikuje celý soubor vnitřních metabolismů, což časem oslabí rostliny a povede k částečné nebo úplné ztrátě úrody. Proto vám dáváme pár tipů, jak takovou situaci zvládnout.

První dobrou základní radou, kterou vám můžeme předat, je pečlivě vybírat odrůdy vysoce kvalitních semen konopí, která se chystáte koupit, a věnovat zvláštní pozornost specifikům vašeho klimatu.

Je logické si myslet, že pokud žijete v oblasti, kde je z různých důvodů vysoká vlhkost, měli byste si vybrat kmeny konopí, které vykazují určitou úroveň odolnosti vůči mnoha patogenním houbám způsobujícím plísně. Toto je základní výchozí bod, jak zabránit vzniku hniloby.

Co je to vlastně peronospora?

THE padlí (phytophthora infestans) je patogenní houba, jejíž první zrakové příznaky se objevují jak na horní, tak na spodní části listů, na kterých pozorujeme malé skvrny nažloutlé až průsvitné barvy, ale také přítomnost a bílá vrstva zbytkového moučného prášku.

THE stonky a hlavy mohou být také ovlivněny, pokud jsou kontaminovány, pak budou nevhodné ke spotřebě, protože by to mohlo vést k vážným respiračním problémům u lidí. Je možné zaměnit peronospóru s padlím, protože ta má docela podobné příznaky, až na to, že tyto kruhovité skvrny se u padlí objevují pouze na horní části listů, kdežto v případě padlí mohou být touto houbou napadeny obě strany.

Plíseň pak bude působit tvorbou stočit listy nahoru, než je uvidíte zemřít postupně, ale jistě. Plíseň plíseň je škodlivá houba, která se nejčastěji vyvíjí díky svým sporám, které se přichytí a kolonizují listy, aby se usnadnilo rozmnožování a šíření choroby vytvořením této identifikovatelné hniloby na různých částech rostliny. Prvním viditelným důsledkem bude zpomalení růstu nebo kvetení rostliny.

Lire cet article  Identifikace pohlaví semen konopí: Praktický průvodce

Plošná infekce plísní může být v plodině rychlá, protože i když se plíseň objeví v posledních týdnech květu, je zcela možné, že to povede ke značné ztrátě konečné produkce vzácně kvalitních pupenů, které všichni hledáme, a také k úplné ztrátě úrody, pokud není choroba včas řádně ošetřena.

Je také dobré vědět, že spory houbových chorob mohou zůstat v klidu po dlouhou dobu, dokud nejsou konečně splněny všechny příznivé podmínky pro jejich plné rozvinutí na rostlinách všech typů.

Jaké jsou podmínky pro výskyt padlí?

Uvnitř rostliny konopí se ve skutečnosti děje to, že již trpí jedním nebo více nedostatkem živin ve své nutriční rovnováze, což má za následek oslabení jejího imunitního systému. To nám umožňuje vyloučit všechny faktory související s jejím prostředím a v konečném důsledku nám umožňuje lépe pochopit, že každá rostlina postupně ztrácí svou schopnost odolávat možnému napadení plísní.

Proto je důležité věnovat zvláštní pozornost výživu vašich rostlintím, že jim přinesete přiměřené množství vody a živin, zatímco ovládání úrovně vlhkosti s určitou přesností. Musíte být opatrní, abyste do svého živného roztoku nepřidali příliš mnoho dusíku, protože to zhorší progresi této houby.

Jak jsme zmínili v předchozí kapitole, je třeba přijmout velká opatření, aby to nezpůsobilo související problémy, jako je příchod některých hmyzích škůdců. Plíseň pochází z působení několika druhů patogenních hub.

Ty způsobují kryptogamní onemocnění prostřednictvím hub nebo plísní, které se ideálně vyskytují v podmínkách prostředí, kde vlhkost vzduchu je velmi vysokáa také kde obnova vzduchu jako větrání prostoru nejsou dostatečné. Vysoká úroveň vlhkosti již vytváří pohodlné podmínky nebo nejlepší prostředí pro rozvoj dobré hniloby, která je hodná tohoto jména.

Dobrá cirkulace a dobrá obnova vzduchu jsou zásadní, pokud jde o řízení klimatu v pěstebním prostoru, protože se musíme absolutně vyvarovat vytváření vzduchových kapes v různých zákoutích našeho pěstování konopí uvnitř.

Tyto vzduchové kapsy poskytují ideální stanoviště pro šíření spor plísní na každé rostlině. Pro úspěšné pěstování konopí v interiéru je zásadní bedlivě sledovat dvě klíčové klimatické veličiny, kterými jsou vlhkost vzduchu a kolísání teplot.

Pokud máte stabilní hodnoty ohledně těchto dvou aspektů, a to jak během růstové fáze, tak během kvetení, měli byste se již vyhnout mnoha problémům. Důležité je také provádět větší či menší defoliaci v závislosti na pěstovaných odrůdách. To má omezit hromadění vlhkosti v srdci struktury každé rostliny, což by usnadnilo příchod plísní.

Tato akce podpoří průchod vzduchu a zároveň usnadní průchod světla, což bude zároveň pozitivní pro produkční potenciál lahodných vonných poupat naložených pryskyřičnými trichomy, které nabízí každá rostlina konopí na naší zahradě. Říkáme to často, ale je potřeba si dát při výběru největší pozor odrůdy vysoce kvalitních semen konopí, které se chystáte koupit. Zkontrolujte, zda jejich vlastnosti odpovídají klimatickým podmínkám ve vašem regionu.

Lire cet article  Praktický průvodce feminizací semene konopí

Pokud má každá rostlina na své struktuře příliš mnoho listů, existuje také možnost kontaktní kontaminace, to znamená, že si rostliny přenesou infekci mezi sebou pouhým třením listů, stonků nebo poupat. Jak jsme již řekli, spóry plísní jsou velmi těkavé, pouhým okem neviditelné, a proto se mohou přichytit, kdekoli chtějí.

Jak odstraním plíseň z úrody konopí?

Pokud jste si nebyli vědomi preventivních opatření, která je třeba dodržovat, pravděpodobně budete konfrontováni se škodlivým působením této houby. Proto vám níže uvádíme několik doporučení pro odstranění těchto plísní, které by mohly poškodit dobrou budoucnost naší sklizně.

Odstraňte odumřelé listy a rostlinný odpad

Jako první krok je nutné nejprve dezinfikovat různé povrchy kontaminovaných částí kultury a rostlin (kromě hlav) voda s vysokým pH mezi 8,0 a 8,5. Účinky vody s vysokým pH budou velmi prospěšné pro naše drahé rostliny konopí, protože spóry houby se již nebudou moci vázat na různé citlivé části rostlin (listy, stonky, pupeny), rozmnožovat se a kolonizovat prostředí.

K tomu použijte papírové utěrky nebo čistý hadřík, po skončení úklidu je však z pěstebního prostoru vyhodíme. Budete také potřebovat vodu pokojové teploty, zejména k odstranění spór na rostlinách, aby nedošlo k tepelnému šoku pro živé organismy.

Také se zamyslete sbírejte všechny mrtvé listy jako rostlinný odpad a rychle je odneste do recyklačního centra daleko od vašeho pěstebního prostoru, stejně jako vaše použité hadry při dezinfekci. Je třeba mít na paměti, že odumřelé listí a rostlinný odpad tvoří privilegované prostředí pro reprodukci a vývoj mnoha hub, jako je plíseň, botrytis, padlí, fusarium nebo dokonce alternaria, ale je také hlavním cílem mnoha škodlivého hmyzu, který by mohl přijít a připojit se k těmto smutným slavnostem.

V případě potřeby rostliny seřízněte

Neváhejte seříznout všechny postižené části rostlin, ať už na nemocné listy, které postupně vysychají, vadnou, žloutnou a odumírají. Ale také zejména na hlávkách, které budou v každém případě nevhodné ke konzumaci, pokud jsou napadeny houbou, a nakonec na stoncích, pokud je to možné.

Samozřejmě dávejte pozor, abyste všechen tento rostlinný odpad rychle zlikvidovali daleko od místa vaší činnosti. Tato akce bude mít také přidanou hodnotu v tom, že stimuluje hormony každé rostliny (auxiny a cytokininy, které jsou důležité pro architektonický růst buněčných stěn) optimálním způsobem pro jejich strukturální vývoj.

Vyhněte se přesazování, pokud jsou rostliny nemocné

S trochou přemýšlení je jisté, že v tuto chvíli je nejlepší své rostliny konopí nepřesazovat do čerstvé půdy. Je to vlastně celkem logické, protože když rostlinami zatřeseme, aniž bychom to nutně chtěli, abychom je umístili do většího květináče obsahujícího novou směs kvalitní zeminy, výtrusy plísní vysévejte, rozšiřujte a difundujte na povrch půdy nebo do naší kvalitní půdní směsi.

Lire cet article  Jaký je škodlivý hmyz při pěstování konopí?

Musíte být opatrní, protože by to mohlo vést k novým parazitickým problémům na úrovni země a konkrétněji kořeny, která by mohla nést hlavní nápor napadení houbami pythium Například. Napadení pythiem je pro kořeny hrozivé, protože účinky způsobené na sazenicích způsobí jejich téměř jistou smrt v krátké době.

Pythium neboli „tlumení“ je obtížné léčit, protože problém se nachází v podzemní části půdy, je to část rostliny, která není snadno dostupná. Pro lidi, kteří rádi produkují semena, aby prováděli různé osobní experimenty, je dobré vědět, že pythium může být v semenech, které sklízíte, spící.

Pokud pěstujete kontaminované rostliny, které budou produkovat semena, která si chcete uložit pro budoucí operace, pak počítejte s tím, že narazíte na nějaké problémy, nemůžete říct, že jste nebyli varováni. Určité procento nových jedinců, kteří vyklíčí, bude mít parazitické problémy u kořenů v důsledku pythia, a to ve více či méně pokročilé fázi jejich růstu nebo fáze květu.

Musíme také učinit určitá opatření tváří v tvář jevu, který by mohl nastat z neznalosti, protože jelikož fusarium a pythium přímo ovlivňují kořeny umístěné v půdě, a proto jsou našim očím neviditelné, mohli bychom si některé symptomy splést s možnými viry, jako je viroid chmele, jehož projev je velmi podobný těmto dvěma zmíněným patogenům.

Léčte efektivně

Můžete provést fungicidní ošetření, které působí buď kontaktem s rostlinnými pletivy, nebo systémově, to znamená, že k živnému roztoku, kterým budeme rostliny konopí zalévat, přimícháme biologický nebo chemický přípravek. Což představuje prostředek vstřebávání tohoto typu ošetření, jehož aktivní kontrolní látky budou difundovány díky vnitřnímu systému transportu vody a živin do všech orgánů každé rostliny pro optimální působení.

Doporučujeme použití různých kontaktní fungicidy, jako je cymoxanil, THE chlorobotanil Nebo imazalil, jakmile přijdou první deště, aby se dosáhlo stínícího účinku na rostliny. Ohledně systémové fungicidy, doporučujeme provádět ošetření pomocí metalaxyl, triadimenol nebo myklobutanil.

Každý produkt musí být aplikován maximálně do 72 hodin, aby byly tyto pohromy z vašich plodin vymýceny co nejefektivněji. Udělejte si čas na přečtení všech informace týkající se dávkování, jako jsou bezpečnostní opatření pro používání těchto produktů před aplikací jakékoli léčby. V tomto článku jste pochopili, že prevence je vždy lepší než infekce.

To je dobrý důvod, abychom v souhrnu řekli, že pokud se vám podaří získat dobré řízení úroveň teploty a vlhkosti ve vašem vnitřním prostoru, odpovídající hodnotám nezbytným v období růstu i pro kvetení, pak výrazně snížíte šance na příchod těchto plísňových problémů do vaší plodiny konopí. Také se ujistěte, že máte a dostatečný prostor mezi různými rostlinami, stejně jako a homogenní mobilita vzduchu v pěstebním prostoru.

Vous avez aimé cet article ?
Partager sur Facebook
Partager sur Twitter
Partager sur Linkedin
Partager sur Pinterest

Vous allez aussi aimer ces articles