Regenerativní zemědělství popisuje zemědělské a pastevecké postupy, které kromě jiných výhod zvrátijí změnu klimatu tím, že doplní organickou hmotu v půdě a obnoví biologickou rozmanitost degradovaných půd, což vede ke snížení uhlíku a zlepšení vody.
Přesněji řečeno, regenerativní zemědělství je holistický způsob hospodaření s půdou, který využívá sílu fotosyntéza rostliny, aby uzavřely cyklus uhlíku a posílily zdraví půdy, odolnost plodin a hustotu živin. Regenerativní zemědělství zlepšuje zdraví půdy, především prostřednictvím postupů, které zvyšují organickou hmotu v půdě.
To nejen zvyšuje rozmanitost a zdraví půdní bioty, ale také zvyšuje biologickou rozmanitost nad a pod povrchem půdy a zároveň zvyšuje schopnost zadržovat vodu a sekvestrovat uhlík ve větších hloubkách, čímž se snižuje hladina atmosférického CO2 poškozujícího klima a zlepšuje se struktura půdy, aby se zvrátila ztráta půdy způsobená člověkem, která ohrožuje civilizaci.
Výzkum nadále odhaluje škodlivé účinky na orat půdu, aplikace zemědělských chemikálií a hnojiv na bázi soli, stejně jako těžba uhlíku. Regenerativní zemědělství obrací toto paradigma a vytváří budoucnost.

Vliv konopného průmyslu na životní prostředí
Ztráta úrodné půdy a biodiverzitu planety, spolu s mizením domorodých semen a znalostí, představuje smrtelnou hrozbu pro naše budoucí přežití. Podle půdologů při současném tempu ničení půdy (dekarbonizace, eroze, desertifikace, chemické znečištění) do 50 let nejenže utrpíme vážné poškození veřejného zdraví v důsledku kvalitativně degradované nabídky potravin, charakterizované sníženou výživou a ztrátoustopové prvky důležité, ale doslova už nebudeme mít dostatek orné půdy, abychom se uživili.
Pokud nebudeme chránit a regenerovat půdu našich 4 miliard hektarů obdělávané zemědělské půdy, našich 8 miliard hektarů pastvin a našich 10 miliard hektarů lesů, nebude možné uživit svět, udržet globální oteplování pod 2 stupni Celsia nebo zastavit ztrátu biologické rozmanitosti.
Jaké jsou výhody regenerativního zemědělství pro pěstitele a konzumenty konopí?
Konopný průmysl roste, stejně jako jeho potenciál znečištění. Jako každá jiná kultura, kultura konopí ve velkém měřítku má dopad na životní prostředí. Regenerativní zemědělství by mohlo být odpovědí přírody na potřebu udržitelnějších produktů z konopí. Čtěte dále a zjistěte, jak může být vaše pěstování konopí také regenerační.
Převést kulturu konopí obyčejná do regenerativní kultury vyžaduje určité úsilí. Nastavení zcela nového regeneračního provozu vyžaduje ještě více úsilí. Regenerativní zemědělství však přináší určité výhody, které by se daly náležitě zpeněžit. Zde jsou hlavní výhody pro spotřebitele derivátů konopí z regenerativního zemědělství:
- Vylepšená chuť produktu
- Vyšší množství prospěšných sloučenin
- Žádné chemické zbytky
- Nové lokálně adaptované kmeny a genetické linie
Zde jsou potenciální výhody regenerativního zemědělství pro pěstitele, občany a kohokoli dalšího:
- Pomáhá obnovit ekosystémy a přirozenou rovnováhu půd
- Přirozená prevence nebo redukce škůdců
- Snížení spotřeby vody
- Snižuje spotřebu energie
- Odstraňuje chemická hnojiva a pesticidy

Může regenerativní pěstování konopí řešit změnu klimatu?
Přestože je konopný průmysl jen malou částí většího zemědělského trhu, v místním měřítku může každý pěstitel provést malé změny, aby snížil svůj dopad na životní prostředí.
Po celém světě byly tu a tam učiněny malé kroky k udržitelnější konopné ekonomice. V Kalifornii bylo vytvořeno nové ocenění pro uznání pěstitelů konopí používajících techniky regenerativního zemědělství: the Cena regenerativní konopné farmy. Ještě důležitější je, že se lidé začínají ptát, odkud jejich konopí pochází a jak se pěstuje.
Na scénu vstupuje stále více producentů organického konopí, zatímco miliony lidí si již pěstují své vlastní konopí doma udržitelným způsobem. Průmysl konopí a konopí by měl tam, kde je to možné, přijmout regenerativní pěstební postupy, aby měl pozitivní dopad jak na lidi, tak na životní prostředí. Tím, že půjde příkladem, může konopný průmysl propůjčit rostlině ještě větší legitimitu.
Jak může regenerativní zemědělství pomoci pěstitelům konopí zvýšit udržitelnost
Komerční zemědělství a zemědělské postupy mohou být drsné pro životní prostředí, zbavují půdu jejích přirozených živin, snižují zadržování vody, ničí symbiotické ekosystémy a v konečném důsledku brání růstu rostlin po letech nuceného rychlého zemědělství. Regenerativní zemědělství se zaměřuje na udržování a zlepšování kvality půdy, biologické rozmanitosti a výnosu plodin prostřednictvím udržitelných metod pěstování a sklizně.
Po sklizni jsou komerční farmáři nuceni doplnit a opravit půdu, kterou poškodili umělými hnojivy a chemikáliemi. V regenerativním zemědělství každý prvek procesu pomáhá předcházet ztrátě živin, zvyšuje přirozenou kapacitu půdy podporovat život rostlin posílením půdní sítě, snižuje potřebu umělých chemikálií a drsných pesticidů.
Základem regenerativního zemědělství je „uzavřít smyčku“, to znamená pokusit se znovu využít nebo recyklovat zdroje v co nejvíce fázích životního cyklu rostliny. rostlina konopí.
Počáteční náklady na spuštění takového systému mohou být vysoké, ale zastánci tvrdí, že přínosy za to z dlouhodobého hlediska stojí.
Pro indoor a outdoor pěstitele to zahrnuje:
- Využití živé půdy, která nevyžaduje přidané živiny.
- Zachyťte odpadní vodu pro opětovné použití.
- Snižte spotřebu energie používáním chladnějšího venkovního vzduchu ke snížení teploty vnitřní pěstírny nebo skleníku.
- Začlenit integrovaný systém ochrany proti škůdcům s využitím určitého hmyzu, roztočů a organismů.
- Používejte obaly šetrné k životnímu prostředí.

závěr:
Pověst konopí je tak zelená, jak jen může být. Nejen, že je to rostlina, která produkuje kyslík a absorbuje oxid uhličitý, ale její přednosti alternativní medicíny a etika hippies jsou často spojovány s ekologickým hnutím.
Přesto rostliny konopí spotřebují asi dvakrát více vody než kukuřice, sójové boby, pšenice a hrozny. studie publikovaná v roce 2021 v Journal of Cannabis Research. Pěstování ve vnitřních prostorách navíc vyžaduje značné osvětlení a kontrolu klimatu, takže je obzvláště energeticky náročné.
Velká část ekologických problémů tohoto odvětví pochází ze samotné rostliny: Nejenže tato rostlina milující slunce potřebuje více světla než mnoho jiných plodin, ale je také extrémně citlivá na vlhkost v posledních týdnech kvetení. To může podpořit růst plísní a vyžaduje energeticky náročné systémy odvlhčování.